!!! Máme nový web !!! Koukni se zde www.kites.cz
Nová registrace | Přihlásit se
kite kurzy na spotu Egypt - El Gouna

EGYPT - EL GOUNAK nejznámějším revírům na světě mezi ráj kiterů patří El Gouna v Egyptě. Každoročně od května do listopadu sem míří za větrem stovky kiterů i windsurfařů.

El Gouna leží v severovýchodní části Afriky, jejíž východní hranici tvoří Rudé moře. V nejsevernější části El Gouny se nacházejí Manngroovy pláže, kde je rozsáhlá část pouště připojena k moři, což vytváří písčitou pláž s obrovskými mělčinami.

El Gouna je skvělým místem, kde absolvovat kurz kiteboardingu. Mělká voda nad kolena, jistota větru, otevřený prostor bez překážek, průměrná hloubka 0,7m až 300m od břehu, pláž písčitá v rozloze 50m, dostatečný prostor pro startování i přistávání draků.

Rezervujte si včas svůj kiteboarding kurz v námi uvedených termínech nebo si zažádejte o individuální kurz! Pro více informací nás kontaktujte. Přihlásit se na kurz můžete prostřednictvím objednávkového formuláře.

Jak zde fouká?

Směr větru i jeho síla je v El Gouně různá. Většinou pokud fouká, jsou to větry v síle 9-14 m/s. Nejčastějšími směry jsou sever a severo-západ. Vítr v El Gouně je většinou stabilní a procentuální větrnost od května do listopadu sahá k 80%.

Doprava: letecky přes CK z Ostravy, Prahy i Brna. Možno zařídit letenku individuálně v ceně od 99 Euro (jedná se o zpáteční letenky včetně poplatků a tax) + vízum v ceně 20 euro / osoba, které zaplatíte po příletu do Hurghady. Odlety jsou dle výběru z Vídně, Norimberka, Berlína apod. Hurghada je vzdálena od El Gouny necelých 40km. Z letiště se jednoduše do El Gouny dopravíte taxíkem v ceně za auto do 20 Euro. Taxi je možno rezervovat přímo v hotelu, kde budete ubytováni. Doba letu – 4 hodiny čistého času.

Cestovní kanceláře jež nabízí zájezdy do El Gouny: www.eximtours.cz. Zařizujete-li si zájezd individuálně, letenky je potřeba si zajistit samostatně na www.nacesty.cz Ostatní vhodné: http://www.5vorflug.de/index.php, http://fti.de/, http://www.its.de/, http://www.jahnreisen.de/buchen-nur-flug/index.php

Ubytování

V El Gouně je hotelů velký výběr. Můžete si tak vybrat přesně to co žádáte. Ubytování v hotelu s all inclusive se pohybuje v ceně 28 – 50 USD / osoba / den. V každém lepším hotelu patří ke standardnímu vybavení vlastní soc. zařízení na pokoji, Tv, klima, trezor, hotelový bazén, volejbalové hriště, lehátka, ručníky zdarma a další sportovní vyžití v průběhu celého dne a to již od zmíněných 28 dolarů. Pro rezervaci ubytování v rámci účasti na kite kurzu nás kontaktujte.

Stravování: all inclusive v ceně za hotelový pokoj. Po celý den tak máte k dispozici jídlo i pití. Zařizujete-li si zájezd přes CK, nikoli individuálně je možnost sjednat polopenzi i plnou penzi dle potřeby.

Ceny: v Egyptě pořídíte vše velmi levně. Cigarety i pitná voda je v každém supermarketu ke kterému vás doveze malý dopravní prostředek tok-tok, který vás bude taktéž dopravovat od hotelu na kite pláž. Cena tok-toku je na osobu vždy 5 EGP (v přepočtu cca 15,- Kč) ať už jedete 5 či 10 minut, nezáleží na tom, kolik osob v tok-toku jede. Potraviny není potřeba kupovat neboť vše máte zajištěno většinou v rámci all inclusive nebo polopenze, jež má standardně v nabídce každý hotel.

Další informace na: http://www.elgouna.com

CO SEBOU NA KURZ?

Oblečení: od května do října je zde velmi teplé počasí, takže vám bude stačit pouze tričko, kraťasy a nějaká mikina na chladnější večery. Díky vysokým teplotám je taktéž nutnost krátkého neoprenu pouze na jaře a na podzim. Pokud navíc jezdíte a ve vodě nestojíte, nebudete jej potřebovat vůbec (slouží ale jako dobrá ochrana proti korálům). Dno je písčité, v některých místech jsou ale korály, takže doporučujeme si sebou vzít neoprenovou obuv.

Výuka: přesný čas výuky se dozvíte zhruba 1-2 dny před kurzem na základě povětrnostních podmínek.

MOŽNOSTI LOKALITY EL GOUNA

Oblast El Gouny je pro mnohé známá také jako významné golfové středisko. Golfové trávníky jsou zde i přes velké sucho perfektně udržovány a okolní prostředí vaší hře dodá to pravé kouzlo.

Nejen to je ale častým cílem turistů, především se můžete podívat do jedněch z nejhezčích podvodních říší. Pro potápění jsou zde skvělé podmínky a dostanete se zde pod vodní hladinu snadněji, než kdekoli jinde. Bez zkušeností lze absolvovat potápění s instruktorem až do 10m hloubky přičemž cena za tuto službu včetně zapůjčení výbavy je velmi nízká.

Ať už se rozhodnete jakkoli, jistě se nebudete nudit.Telefon: 736 767 231 (9-15:00)
Zdarma: 800 400 472
Chat: nonstop
e-mail: iveta@kites.cz


Dárkové balíčky

Ticket Ticket


FacebookFacebooku PicasaPicasa
YouTubeYouTube