!!! Máme nový web !!! Koukni se zde www.kites.cz
Nová registrace | Přihlásit se
kite kurzy na spotu Oderské Vrchy, Jeseníky - Stránské

ODERSKÉ VRCHY, JESENÍKY - Stránské


Nedaleko Oderských Vrchů, na okraji Jeseníků se nachází vesnice Stránské, která je díky své poloze 650-680 m.n.m. ideálním místem pro provozování snowkitingu poblíž měst Opava, Ostrava, Olomouc, Šumperk, Prostějov či Přerov.

Sníh zde zůstává i v případě, že na jiných níže položených místech už není. Navíc je spot v klidné krajině, která je přístupná pro všechny směry větru.

Stránské nabízí skvělé prostory pro výuku snowkitingu pro všechny věkové kategorie. Ve Stránské jsou nezalesněné vrcholy, které díky nadmořské výšce umožňují sněhu přestát cyklická oteplení. I když v okolních údolích není během možných oteplení po sněhu ani památky, ve Stránské se udrží alespoň tenká vrstva, která při další nadílce sněhu tvoří pro snowkiting důležitý podklad.

Rezervujte si včas svůj snowkiting kurz v námi uvedených termínech nebo si zažádejte o individuální kurz! Pro více informací nás kontaktujte. Přihlásit se na kurz můžete prostřednictvím objednávkového formuláře.

JAK ZDE FOUKÁ

Směry větru na které se zde jezdí: sever, jih, západ / z východu čekejte poryvový vítr

Stránské nabízí ideální podmínky: dostatek sněhu pro snowkiting jež se díky nadmořské výšce udrží i při výkyvech teplot. Pláně jsou zde dostatečně prostorné s velice dobrým prouděním větru ze všech směrů, pouze z východu bývá vítr často poryvový.

MÍSTO VÝUKY

Lokalita výuky snowkitingu v Odrách: MAPA. Bližší náhled: ZDE.
GPS souřadnice: 49°54'1.013"N, 17°17'46.792"E

Stránské se nachází 90km od Ostravy, 40km od Olomouce a Šumperka. Dopravit se zde můžete snadno autem.

Parkování: možnost se dostat autem, až na spot a odstavit auto na polní cestě, která je na pár místech rozšířená (max. počet 10aut)

Spot: jedná se o pastviny. Na spotu se nachází i meteo stanice. Spot odděluje od hlavní silnice zeď stromu vysokých cca 5-10m. Na spotu nejsou žádné překážky, které by bránili poklidné jízdě. Místo je vhodné pro začínající kitery i pokročilé jezdce, kteří zde mají možnost zkoušet skoky i z kopce, který je z jedné strany spotu.

Zákazy: místní myslivci si nepřejí, aby se jezdilo k okraji lesu, který je na západní straně spotu a obyvatelé města Stránské žádají kitery, aby nejezdili na nejižnější okraj spotu, jelikož je pod kopcem stádo koní a ti se poté plaší a utíkají. (prosím pokud na spot vyrazíte, dodržujte tato pravidla!)

Popis cesty: směrem od Ostravy nejlépe směrem přes Opavu, Bruntál a Rýmařov. Zde po ulici tř. hrdinů, která vás navede směrem do Stránské.

UBYTOVÁNÍ

Nejbližší ubytování se nachází cca 5km od Stránské v Rýmařově.
Je zde téměř desítka ubytovacích zařízení k výběru dle náročnosti každého klienta: mapa s odkazy na ubytování

CO S SEBOU NA KURZ

Oblečení: Teplé oblečení vhodné pro lyžování nebo snowboarding. Počítejte s tím, že v teplotách pod nulou a větrem v zádech je lepší mít na sobě více oblečení. Takže podstatné jsou rukavice, čepice a podobně. Samozřejmě je potřeba si sebou vzít lyžařské nebo snowboardové vybavení.Výuka: přesný čas výuky se dozvíte zhruba 1-2 dny před kurzem na základě povětrnostních podmínek.


Telefon: 736 767 231 (9-15:00)
Zdarma: 800 400 472
Chat: nonstop
e-mail: iveta@kites.cz


Dárkové balíčky

Ticket Ticket


FacebookFacebooku PicasaPicasa
YouTubeYouTube