Děti a kiting

15.03.2014 - Iveta (Minet KITES.CZ)

Hodně rodičů zvažuje, zda své děti kiting naučit. Kdy je ten správný věk? Bude ho to bavit? Zvládne to? Obavy rodičů jsou zcela běžné, proto si pojďme říct něco právě k tomuto tématu.

Pokud se rozhodnete, že své dítě naučíte kiting, má to většinou 2 důvody:
1) vy sami kitujete a chcete do sportovní aktivity zapojit i vaše děti
2) děti samy vás požádají o možnost se kiting naučit

Pokud ke kitingu vaše děti přivádíte z vašeho vlastního zájmu, určitě se nejdříve ujistěte, že zájem je i na straně samotného dítěte a zda to nedělá pouze proto, že vy sami chcete. Můžete mu například ukázat nějaké video z kitingu. Sami zpozorujete, zda dítě sleduje video se zájmem a chce se podívat ještě na něco dalšího, nebo se chce co nejdříve vytratit a jen vám odkýve vše, co chcete slyšet?

Určitě nedoporučujeme ke kurzu kitingu děti jakkoli nutit! Vždy je potřeba, aby chtěly ony samy.

Jestliže se pro kiting rozhodly děti samy, je dost pravděpodobné, že bude značně vysoký i jejich zájem. Což má dobrý vliv na vnímání instruktora, snahu se sport naučit i projev samostatnosti, aby vám dokázaly, že vše zvládnou a nemusíte je pořád u všeho hlídat.

Děti a kiting

Toto je pouze náhled článku

Pro zobrazení celého článku se stačí přihlásitPřihlásit se
Nová registrace

autor: Minet KITES.CZ

Zaujal Váš článek "Děti a kiting"? Doporučtě ho kamarádovi!

Vaše jméno:
Email kamaráda: