!!! Máme nový web !!! Koukni se zde www.kites.cz
Nová registrace | Přihlásit se
Itálie, Sardinie - KITEBOARDING KURZY

Itálie, Sardinie - KITEBOARDING KURZY

Kiteboarding kurzy v Itálii jsou pro začátečníky náročné kvůli hloubce a vlnám. Hledáme pro Vás vhodnější lokalitu. Momentálně si můžete vybrat z těchto kite center.Vyražte s námi na jaře a na podzim do slunné Itálie. Sardinie je ostrov překrásných karibských pláží, divokých útesů, průzračného životem nabitého moře i vysokých hor. Jednoduše rozmanitost od začátku až do konce. Při cestách po Sardinii záleží jen na vašem přání, jak budete chtít svou dovolenou strávit, možností je hodně a Sardinie je připravena vám splnit téměř cokoliv. Ostrov je vyhlášen také jako vynikající oblast pro potápění a mimo jiné jsou zde k vidění i delfíni.

Současná Sardinie je z pohledu cestovního ruchu známa především smaragdově průzračným mořem a romantickými plážemi se zlatavým či bílým jemným pískem.

Ubytování & doprava

Letecky - cena od 20Euro za jednosměrnou letenku (dle termínu)
Zarezervujte si libovolný termín - letecky přes charterové lety
cena Bratislava/Krakow/Mnichov - Alghero-Itálie a zpět

Termíny rezervujte zde http://www.ryanair.com/cz

Autem & trajektem
Trajekty odjíždějí z Janova a Livorna, přičemž trajekt z Livorna je levnější a rychlejší. V přístavu je potřeba být nejméně 2 hodiny předem, jelikož trajekty vyjíždějí na čas. Denní linky jsou rychlejší (od 5 hodin), naopak noční linky jedou asi 9 hodin. (trasa Livorno – Olbia)

Při včasném nákupu lze zpáteční cestu trajektem Livorno - Olbia pořídit pro dvě osoby v osobním automobilu kolem 150 eur. Největšími společnostmi jsou Moby lines a Sardinia Ferries.

Ubytování - apartmány, kempy, hotely

Nejpříjemnější možností ubytování jsou bezesporu apartmány. Vybrat si můžete nespočet apartmánů pro 2,4,6 osob s balkónem, výhledem na moře i veškerým zázemím. Ceny se pohybují od 250 Kč/noc v krásných apartmánech v závislosti na období a délku pobytu.

Pro zajištění ubytování v apartmánech nás prosím kontaktujte

Sardinie dále nabízí hustou síť kempů, které jsou poměrně slušně zařízené, ceny v nich se pohybují od 8 € za osobu mimo hlavní sezónu.

Termíny kite kurzů v Itálii


Ceník kite kurzů

NĚMECKO - Rujána (červen - září)
ŘECKO - Lefkáda (červenec - září)
Typ kurzu Cena vč. zapůjčení kite vybavení Cena s vlastním vybavením Termín Detaily časů
výuky ZDE
2 denní
kite kurz
4490 Kč 3190 Kč po-út, čt-pá, so-ne až 14 hodin
3 denní
kite kurz
6490 Kč 4590 Kč po-st, pá-ne až 21 hodin
Tydenní
kite kurz
9490 Kč 6690 Kč po-pá až 35 hodin
2 denní
pokročilý
4490 Kč 3190 Kč dle domluvy až 14 hodinRezervujte si včas svůj kiteboarding kurz v námi uvedených termínech nebo si zažádejte o individuální kurz! Pro více informací nás kontaktujte. Přihlásit se na kurz můžete prostřednictvím objednávkového formuláře.

POPIS KITE SPOTŮ:

Sardinie nabízí nespočet kite spotů jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Dno je vesměs písčité, velmi pozvolně klesající. Pláže jsou pro startování a přistávaní většího počtu draků dostatečně široké i dlouhé, bez jakýchkoli překážek.

Na Sardinii jsme si pro výuku vybrali v závislosti na vítr 2 spoty: Porto Pollo (V, SV, SZ) - vhodný pro všechny uvedené směry větru se silnějším prouděním než v jiných částech na severu ostrova, Valledoria (S) - vhodný pro SZ vítr s možností laguny s rovnou vodou (vítr je ale slabší, takže musí být dobrá předpověď) a spot pod městem Olbia (SV, JV).

SMĚRY VĚTRU:

Nejčastější a nejkvalitnější směr větru je SZ a JV.

JAK ZDE FOUKÁ?

Vítr má na podnebí Sardínie značný vliv. Na severozápadě ostrova je to atlantický chladný Mistral, ze západu vlhký Libeccio a z jihu suchý africký vítr Scirocco. V jarních a podzimních měsících zde fungují větrné fronty a nejčastějšími směry větru jsou právě SZ (Mistral) a JV (Scirocco).

Pokud se na dovolenou vydáte už v květnu, čeká na vás koupání ve vodě teplé 18 – 20°C.CO SEBOU NA KURZ?

Oblečení: vhodné pro slunné počasí, pohodlná větrající obuv. Boty do vody nejsou nutné, jsou zde krásné písčité pláže. Dobré je také si vzít sluneční brýle. (vhodné do vody)MOŽNOSTI LOKALITY SARDINIE

Pobřeží jižně od městečka Alghero
Jakmile kola vašeho vozu sjedou z rampy trajektu, upoutá vás zvláštní atmosféra. Je odlišná od pevninské Itálie i od kontinentální Evropy. Máte najednou pocit, že objevujete něco nového a vzdálenějšího než obvykle. Přitom jste překonali pouhých 300 km Ligurského a Tyrhénského moře.

Costa Smeralda
Srdcem této oblasti je Porto Cervo, středisko, které nabízí jednu z největších koncentrací jachet větších rozměrů v oblasti Středozemního moře. Centrální náměstí je vydlážděno lesklou dlažbou a leckdo by se za ni nestyděl ani ve vlastním domě. Náměstí je obklopené výlohami luxusních obchodů světových značek.


Ostrůvek Asinare
Sardinie je různorodá, najdete tu překrásné písečné pláže a turistická střediska, ale i divoce rozeklané útesy a opuštěné pláže, kde budete po celý den sami. Můžete navštívit vesničky ve vnitrozemí, které žijí svým poklidným ostrovním tempem, můžete také strávit dovolenou v horách.

Gola di Goroppu
Soutěska je obklopena skalami, které dosahují úchvatné výšky až 500 metrů. Impozantní scenérie tohoto místa však není dostupná automobilem, ten musíte nechat asi 10 km od soutěsky, a dále pokračovat po svých. I taková je Sardinie, občas od cestovatele vyžaduje i jistou porci námahy, aby viděl očekávané.

"Line turistiche"
Zážitkem, který nelze na Sardinii vynechat, je jízda místní turistickou železnicí, tak zvanou "linee turistiche", která spojuje Arbatax na východním pobřeží ostrova s hlavním městem Sardinie Cagliari. Především prvních 159 km mezi Arbataxem a městem Mandas je zážitkem, neboť železnice protíná nádherné horské oblasti Sardinie včetně nejvyššího pohoří Monti del Gennargentu.


Za doporučení některého z našich kurzů vašim známým či blízkým od nás navíc obdržíte jeden z hodnotných dárků zcela zdarma!Telefon: 736 767 231 (9-15:00)
Zdarma: 800 400 472
Chat: nonstop
e-mail: iveta@kites.cz


Dárkové balíčky

Ticket Ticket


FacebookFacebooku PicasaPicasa
YouTubeYouTube