!!! Máme nový web !!! Koukni se zde www.kites.cz
Nová registrace | Přihlásit se
Kiteboarding kurzy - Rujána, Německo

Rujána, Německo - KITEBOARDING KURZY


Rujána je skvělé místo, kde se naučit kiteboarding, ale také místo, kde pilovat nové triky a užít si spoustu zábavy. Rujána je ostrov v Baltském moři a je největším ostrovem Německa s rozlohou 926 km2.

Německo podél pobřeží nabízí hned několik skvělých lokalit, kde se lze kiteboardingu věnovat. Počasí je zde obdobné jako v České Republice. I když se jedná o sever, je zde poměrně teplé podnebí.

Vodní plochy díky mělkosti vody daleko od břehu nabízejí skvělé podmínky právě pro začátečníky. I když se může zdát, že je severní Německo poměrně daleko, není tomu tak. Vesměs celou cestu jedete po dálnici a tak se zde dostanete mnohem rychleji než na jiná místa Evropy.

Voda daleko od břehu jen po kolena je skvělá jistota pro začínající...

DOPRAVA

Doprava

Rujána je skvěle dostupná z Prahy, Hradce Králové i Ostravy.

Popis cesty ve Wieku: Těsně před vjezdem do obce Wiek odbočíte doprava, projedete esíčky až dorazíte k "Surf kite kemp" Boddenweg 1, 18556 Wiek, Rügen.

TIP: nechcete jet sami? Využijte www.jizdomat.cz
nebo Kiting - spolujízda po ČR

Dojezd z Pha: 7 hodin (velice pohodlně po německé dálnici)
Dojezd z Ova: 9 hodin (pohodlně po polské a německé dálnici)

UBYTOVÁNÍKemp přímo u spotu
Ceny: 10 Euro / osoba, auto, stan / noc /, 2,50 elektřina / den – volitelné, 1 Euro / teplá voda 5 minut. V kempu je malá restaurace-bar, kde si lze večer sednout a dát si občerstvení. V kempu je dobře udržované a čisté soc. zařízení. Rezervace míst v kempu není povinná, kemp je otevřen i v nočních hodinách pro možný pozdní příjezd.

Chatky
Ty jsou od kempu a místa výuky vzdáleny cca 5km. Chatka stojí od 25 Euro a je až pro 5 osob. Je zde k dispozici i lednička. Pozor: je potřeba počítat s denním dojížděním na místo výuky a poplatek za parkování u vody 5 Euro / auto / den. (v sezóně nutno rezervovat předem)
Tel. 038 391 89 058, Rugen – bungalovy http://www.moevenort-ruegen.de/moevenort.html

Penziony
Cena 40-80 Euro za pokoj pro 3 osoby / noc (dle sezóny). Tyto penziony se nacházejí po celé délce zátoky, kde probíhá výuka. Dobrá dostupnost i do městečka. Na http://www.booking.com/ zadejte město wiek auf Rugen a zde jsou možnosti ubytování v apartmánech.

Apartmán (přímo za kempem): http://www.ferien-im-sonnenschein.de/apartments-ferienwohnung-urlaub-ruegen/preise.html

Stravování:

je zde místní pekárna – dá se zde i dobře nasnídat, jelikož součástí je malá kavárna. Obědy a večeře v přilehlých restauracích: ceny cca 10-15 Euro menu nebo další pokrmy dle výběru. Je zde také obchod s běžnými potravinami.

TERMÍNY KITE KURZŮ

RUJÁNA - NĚMECKODenSezóna: 20.5.-25.9.2016
TERMÍNY 2016
3 denní kite kurzydle vašeho přánípo-st, pá-ne
týdenní kite kurzydle vašeho přánípo-pá
2 denní pokročilý kurzdle vašeho přáníút-st, so-ne
1 denní pokročilý jízdadle vašeho přáníst, ne
1 denní pokročilý bodydraggingdle vašeho přáníút, so
INDIVIDUÁLNÍ
Nesedí vám termín?
vyberte si libovolný typ kurzu
dle vašeho
přání
pro začátečníky i pokročilé dle dohody na našich kontaktech

JAK ZDE FOUKÁ A AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ

Přímo ve Wieku má naše škola pronajatou pláž asi 50m od kempu. Tento spot využíváme na nejčastější Z, JZ a SZ vítr. Pro směry V, SV a JV máme naši "tajnou pláž" naproti zátoky. Takže zde vyjezdíte všechny směry větru!

Nejčastější je na Rujáně západní a pak východní směr: to jsou nejlepší 2 směry u kterých si můžete být prakticky jisti, že bude foukat. Když se směry mění tak se většinou točí vítr a moc nefouká. Se 75% úspěšností větru Rujána od jara až do podzimu nabízí nespočet termínů se svělou předpovědí a stabilním větrem.

Rujána jako jeden z mála evropských kite spotů jež jsou ideální pro kiteboarding nabízí opravdu skvělé povětrnostní podmínky. Vysoká pravděpodobnost silnějšího a stabilního větru často v průměrné síle 10m/s.

PROČ JE VHODNÁ PRO ZAČÁTEČNÍKY

 • skvělá dostupnost a možnost dorazit na předpověď
 • stálý vítr často doprovázený slunečným počasím
 • vysoká četnost větrných dní
 • mělčina s písečným dnem
 • travnaté až písečné pláže
 • neuvěřitelné množství dalšího sportovního vyžití

CO S SEBOU NA KURZ

Oblečení: vhodné pro různé počasí: déšť, slunce, vítr. Důležitý je také dlouhý neopren. Dno je spíše písčité, obuv není nutná. Dobré je také si vzít sluneční brýle. (vhodné do vody)

VOLNOČASOVÉ AKTIVITY

I Rujána nabízí několik zajímavých míst, které stojí za to shlédnout. Na úplně nejsevernějším mysu ostrova jsou dva hojně turisticky navštěvované majáky Kap Arkona. Mimo to se zde pořádají hojné lodní výlety do nejrůznějších částí ostrova.

V severovýchodní části na poloostrově Jasmund pro změnu najdete největší přírodní rezervaci na Rujáně, kde je také muzeum či tzv. bílé skály. Na jižním konci rezervace je přístav Sassnitz s britskou ponorkou.

Děti naopak zaujme Dinopark, který uvidíte již směrem po cestě do městečka Wiek.

Zcela nejjihovýchodnějším výběžkem Rujány je asi 10 km dlouhý poloostrov Mönchgut, který je vyhlášen jako koupací lokalita, takže je tu mnoho lidí, ale v momentě, kdy přejdete přes malý lesík k pláži, díky prostředí se budete se cítit na jihu Evropy. Ale to zdaleka není vše! Najdete zde skvěle udržované cyklostezky, kde se dá vydat i na kolečkových bruslích, rybárny, potopené vraky, muzea lodí, strojů i moře a další a další vyžití. Stači si jen vybrat.Rezervujte si včas svůj kiteboarding kurz v námi uvedených termínech nebo si zažádejte o individuální kurz! Pro více informací nás kontaktujte. Přihlásit se na kurz můžete prostřednictvím objednávkového formuláře.V našem BEST KITES centru na Rujáně vám nabízíme:

 • denní dostupnost od června do září
 • kite kurzy pro začátečníky i pokročilé
 • půjčovnu kite vybavení
 • zajištění malých oprav
 • vlastní pláž na výuku i půjčovnu + veškeré zázemí v kempu
 • testování kite vybavení zdarma
 • večerní grilování, přednášky o vybavení, bezplatnou poradnu


Naši základnu najdete v kempu "Surf kite kemp" Boddenweg 1, 18556 Wiek, Rügen.
Mapa kde nás najdete: BEST KITES centrum Rujána

Bílé skály, přírodní parky, výlety lodí... to vše je Rujána
Za doporučení některého z našich kurzů vašim známým či blízkým od nás navíc obdržíte jeden z hodnotných dárků zcela zdarma!Telefon: 736 767 231 (9-15:00)
Zdarma: 800 400 472
Chat: nonstop
e-mail: iveta@kites.cz


Dárkové balíčky

Ticket Ticket


FacebookFacebooku PicasaPicasa
YouTubeYouTube