kite kurzy na spotu Německo Rujána

NĚMECKO - RUJÁNA

Rujána je ostrov v Baltském moři. Je největším ostrovem Německa s rozlohou 926 km2. Sestává především z mnoha zálivů a poloostrovů, takže její pobřeží má poměrně značnou délku – 580 km.

Německo podél pobřeží nabízí hned několik skvělých lokalit, kde se lze kiteboardingu věnovat. Počasí je zde obdobné jako v České Republice. I když se jedná o sever, je zde poměrně teplé podnebí.

Vodní plochy díky mělkosti vody daleko od břehu nabízejí skvělé podmínky právě pro začátečníky. Povětrnostní podmínky v této lokalitě navíc tuto skutečnost skvěle doplňují. I když se může zdát, že je severní Německo poměrně daleko, není tomu zcela tak. Vesměs celou cestu jedete po dálnici a tak se zde dostanete mnohem rychleji než na jiná místa Evropy.

Rezervujte si včas svůj kiteboarding kurz v námi uvedených termínech nebo si zažádejte o individuální kurz! Pro více informací volejte na 725 886 545, 800 400 472 a pište na iveta@kites.cz. Přihlásit se na kurz můžete prostřednictvím objednávkového formuláře.

JAK ZDE FOUKÁ?

Rujána jako jeden z mála evropských kite spotů jež jsou ideální pro kiteboarding nabízí opravdu skvělé povětrnostní podmínky. Vysoká pravděpodobnost silnějšího a stabilního větru často v průměrné síle 10m/s.

Mapa jež znázorňuje lokalitu výuky kiteboardingu na Rujáně: MAPA ZDE

Rujána je skvěle dostupná z Prahy, Hradce Králové i Ostravy.

Popis cesty ve Wieku: Těsně před vjezdem do obce Wiek odbočíte doprava, projedete esíčky až dorazíte k "Surf kite kemp" Boddenweg 1, 18556 Wiek, Rügen.

UBYTOVÁNÍ:

Stany
Ceny: 8 Euro / osoba, auto, stan / noc /, 2,50 elektřina / den – volitelné, 1 Euro / teplá voda 5 minut. V kempu je malá restaurace-bar, kde si lze večer sednout a dát si občerstvení. V kempu je dobře udržované a čisté soc. zařízení. Rezervace míst v kempu není povinná, kemp je otevřen i v nočních hodinách pro možný pozdní příjezd. Pokud si ale chcete být jisti, kam dáte stan, můžete si místo rezervovat přes naší školu.

Chatky
Ty jsou od kempu a místa výuky vzdáleny cca 5km. Chatka stojí 25 Euro a je až pro 5 osob. Je zde k dispozici i lednička. Pozor: je potřeba počítat s denním dojížděním na místo výuky a poplatek za parkování u vody 5 Euro / auto / den. (v sezóně nutno rezervovat předem)

Penziony
Cena 40-80 Euro za pokoj pro 3 osoby / noc (dle sezóny). Tyto penziony se nacházejí po celé délce zátoky, kde probíhá výuka. Dobrá dostupnost i do městečka.

Stravování: je zde místní pekárna – dá se zde i dobře nasnídat, jelikož součástí je malá kavárna. Obědy a večeře v přilehlých restauracích: ceny cca 10-15 Euro menu nebo další pokrmy dle výběru. Je zde také obchod s běžnými potravinami.

DOPRAVA:

V některých termínech je možno využít společné dopravy z Prahy na Rujánu a zpět za cenu 1250 Kč/osoba vč. vybavení a zavazadel. Pokud máte o společnou dopravu zájem, prosím kontaktujte nás na e-mailu: iveta@kites.cz

CO SEBOU NA KURZ?

Oblečení: vhodné pro různé počasí: déšť, slunce, vítr. Důležitý je také dlouhý či krátký neopren. Dno je spíše písčité, obuv není nutná. Dobré je také si vzít sluneční brýle. (vhodné do vody)

Výuka: přesný čas výuky se dozvíte zhruba 1-2 dny před kurzem na základě povětrnostních podmínek.

MOŽNOSTI LOKALITY RUJÁNA

I Rujána nabízí několik zajímavých míst, které stojí za to shlédnout. Na úplně nejsevernějším mysu ostrova jsou dva hojně turisticky navštěvované majáky Kap Arkona. Mimo to se zde pořádají hojné lodní výlety do nejrůznějších částí ostrova.

V severovýchodní části na poloostrově Jasmund pro změnu najdete největší přírodní rezervaci na Rujáně, kde je také muzeum či tzv. bílé skály. Na jižním konci rezervace je přístav Sassnitz s britskou ponorkou.

Děti naopak zaujme Dinopark, který uvidíte již směrem po cestě do městečka Wiek.

Zcela nejjihovýchodnějším výběžkem Rujány je asi 10 km dlouhý poloostrov Mönchgut, který je vyhlášen jako koupací lokalita, takže je tu mnoho lidí, ale v momentě, kdy přejdete přes malý lesík k pláži, díky prostředí se budete se cítit na jihu Evropy.